Informace pro rodiče NEJEN nově nastupujících dětí - stravné, školné, základní info

Informace pro rodiče

INFORMACE PRO RODIČE NOVĚ NASTUPUJÍCÍCH DĚTÍ

ŠKOLNÍ ROK 2024/2025

 

VÁŽNÍ RODIČE, ŠKOLNÍ ROK PRO NOVĚ PŘIJATÉ DĚTI, ZAČÍNÁ V PONDĚLÍ 2.9.2024.

ŠKOLKA JE VÁM PLNĚ K DISPOZICI OD 6.15 DO 16.15

ADAPTAČNÍ PROGRAM

Přechod z domácího prostředí do mateřské školky je významným milníkem života nejen dětí, ale i nás - rodičů. Je důležité, aby děti cítily jistotu a bezpečí v prostředí, do kterého vtsupují, ale i ve své rodině. Moc dobře víme, jak je těžké se z ničeho nic odloučit od dětí a svěřit je do rukou jiného člověka, nového a zatím neznámého prostředí a naprosto odlišného režimu dne. Právě z těchto naprosto bežných a pochopitelných důvodů máme nastavený adaptační program.

V praxi to znamená jediné: ŠKOLKA JE OTEVŘENÁ NEJEN DĚTEM, ALE I RODIČŮM!

Pokud to Vaše časové možnosti  dovolují - máte možnost strávit s dítětem čas ve školce, který mu dodá potřebnou jistotu. Může to být pár minut, ale i půl dne. Z počátku je lepší vyhradit si čas a volno na to, aby mohly děti v MŠ strávit jen pár hodin (třeba do do 10 hodin ráno) a čas postupně prodlužovat. Až po pár dnech, kdy si na nové prostředí, režim a kamarády začně přivykat, doporučujeme delší pobyty ve školce.. V momeňtě kdy dítě dobře zvládá dopolední pobyt v MŠ, nechte dítko v MŠ spinkat. 

Adaptační doba dětí a reakce na změny je vždy individuální.

Je potřeba s tím počítat a být trpěliví. 

 Počáteční slzičky jsou přirozenou reakcí nejen u dětí :) 

 

 

SPOLEČNÁ KOMUNIKACE

Naším společným cílem jsou spokojené děti a přátelská atmosféra ve školce jako v celku. A nedílnou součástí zdravých vztahů je především dobrá komunikace. Nebojte se na cokoliv a kdykoliv zeptat. Jsou chvíle kdy je času méně - především v časech po O (po obědě) a naopak v ranních a odpoledních hodinách se vždy pár minut najde. Jsme rády, když se zajímáte o dění ve školce, když společně sdílíme radosti i starosti běžných dnů. Pro řešení složitějších situací máme možnosti osobních individuálních schůzek, kde probereme vše, co je potřeba. 

Pro každodenní komunikaci a informování o dění ve školce je zřízen messenger na platformě Facebooku. Není potřeba mít FB profil, stačí mít v telefonu aplikaci messenger. Chat je uzavřený a přístup do něj mají pouze rodiče aktuálně docházejících dětí a zaměstanců MŠ. Zde společně komunikujeme, sdílíme fotky či videa z aktuálního dne. Se svými dětmi jste tak v kontaktu a víte, co se každý den ve školce děje, o čem si povídáme, co vyrábíme a zkrátka jak se máme. 

 

ŠKOLNÉ A STRAVNÉ - PLATBY

ŠKOLNÉ V MŠ MLADOŠOVICE ČINÍ 400 KČ MĚSÍČNĚ

PŘEDŠKOLÁCI --> TJ. DĚTI V POSLEDNÍM ROCE PŘED ŠKOLOU ŠKOLNÉ NEPLATÍ.

STRAVNÉ I ŠKOLNÉ JE STRHÁVÁNO Z ÚČTU RODIČŮ FORMOU INKASA  ZA KAŽDÝ MĚSÍC ZPETNĚ.

JE PROTO NUTNÉ VE VAŠÍ BANCE NEBO V INTERNETOVÉM BANKOVNICTVÍ INKASO POVOLIT NA ČÁSTKU MINIMÁLNĚ 2 500 KČ VE PROSĚCH ÚČTU MATEŘSKÉ ŠKOLY 115 – 7501260267/0100  KOMERČNÍ BANKA

 

Na začátku roku je vybírán příspěvek V HOTOVOSTI na výlety a kulturní akce v částce 1500 Kč na celý školní rok.
 

ODHLAŠOVÁNÍ/PŘIHLAŠOVÁNÍ OBĚDŮ

Obědy jsou do MŠ dováženy ze ZŠ Jílovice, odhlášení, či přihlášení oběda je proto nutné hlásit vždy den předem a to do 8.00 hodin z důvodu nákupu surovin a přípravy obědů. 

Přihlašování a odhlašování obědů: Nejčastěji na platformě mesengeru MŠ, osobně, telefonicky

Telefonicky na čísle: 386 981 171

V případě odchodu dítěte po obědě, se při včasném nahlášení účtuje pouze polodenní stravné.

VYZVEDÁVÁNÍ OBĚDŮ JE MOŽNÉ POUZE PRVNÍ DEN NÁHLÉ NEPŘÍTOMNOSTI DĚTÍ A TO DO VLASTNÍCH JÍDLONOSIČŮ V DOBĚ VYDÁVÁNÍ OBĚDA, TEDY 12:00 - 12:15 h.

 

 

DĚKUJEME A TĚŠÍME SE NA OSOBNÍ SETKÁNÍ 

 

za MŠ Mladošovice Bc. Ivana Šrolová - ředitelka školy