Před nástupem do školky - zabalíme bačkorky ...

Před nástupem do MŠ a co s sebou

Poprvé do školky? Nebojte se, společně to zvládneme :)

POPRVÉ DO ŠKOLKY? NEBOJTE SE, SPOLEČNĚ TO ZVLÁDNEME :)

CO PŘIPRAVIT DO ŠKOLKY?

Především rodiče :)

Přechod z domácího prostředí do mateřské školky je významným milníkem života nejen dětí, ale i nás - rodičů. Je důležité, aby děti cítily jistotu a bezpečí v prostředí, do kterého vtsupují, ale i ve své rodině. Moc dobře víme, jak je těžké se z ničeho nic odloučit od dětí a svěřit je do rukou ,,cizího,, člověka, do nového a zatím neznámého prostředí a naprosto odlišného režimu dne. Právě z těchto naprosto bežných a pochopitelných důvodů máme nastavený adaptační program.

V praxi to znamená jediné: ŠKOLKA JE OTEVŘENÁ NEJEN DĚTEM, ALE I RODIČŮM!

Pokud to Vaše časové možnosti  dovolují - máte možnost strávit s dítětem čas ve školce, který mu dodá potřebnou jistotu. Může to být pár minut, ale i půl dne. Z počátku je lepší vyhradit si čas a volno na to, aby mohly děti v MŠ strávit jen pár hodin (třeba do do 10 hodin ráno) a čas postupně prodlužovat. Až po pár dnech, kdy si na nové prostředí, režim a kamarády začně přivykat, doporučujeme delší pobyty ve školce.. V momeňtě kdy dítě dobře zvládá dopolední pobyt v MŠ, nechte dítko v MŠ spinkat.

Adaptační doba dětí a reakce na změny je vždy individuální. Je potřeba s tím počítat a být trpěliví.  Počáteční slzičky jsou přirozenou reakcí nejen u dětí :)

A co tedy s sebou do batůžku?

DO TŘÍDY

Plyšovou hračku na pomazlení

Osobní předmět z domova je především pro mladší děti velmi důležitý, pomůže navázat spojení mezi školkou a domovem.

Klasické bačkorky

Důležité je, aby si je děti zvládly samy nazout a nemusely tak čekat, než jim paní učitelka pomůže :).

Prosíme nedávejte CROCSY ani pantoflíky, děti v nich snáze zakopávají, předejdeme tím úrazu.

Náhradní oblečení

Kompletní sadu náhradního oblečení - od ponožek po tepláčky.

Děti vedeme k samostatnosti a tak mokrých triček bude stále plno. Na děti se nezlobte, naopak, snažily se být samostatné :)

Malý keramický hrneček

Ideálně s obrázkem, podle kterého si jej dítě pozná. Nebojte se rozbití, stane se :) Děti se učí být na své věci optrné.

Zubní kartáček s pastou

Během roku Vás průběžně informujeme o jeho potřebné výměně.

NA VEN

Jak se říká,, není špatného počasí, je jen špatného oblečení".

Myslete prosím na to, že ven chodíme za téměř každého počasí a pobyt venku trávíme aktivně.

Nedávejte proto dětem žádné perfektní značkové oblečení top kvality od předních návrhářů, ale dbejte především na funkčnost.

Náhradní tepláky/legíny a trička

V teplých měsících se děti válí po zemi, chovají zvířata, hrají si s vodou. Náhradního oblečení pak není nikdy dost.

Softshellové kalhoty  a nepromokavá bunda

Zajistí dětem maximální pohodlí v blátivých měsících.

Holinky

Zůstávají ve školce, pro případ, když je venku mokro. V chladných měsících jsou ideální holinky zateplené.

NA ODPOČINEK

Polštářek

Dětem dejte do školky polštářek, na kterém budou odpočívat. Bude jim tak přibližovat vůni domova.

Usínáčka

Děti se mnohdy fixují na jeden předmět, se kterým usínají a bez kterého to prostě nejde.

Ať už je to plyšák, dečka, šmudla, hajínek ... Pokud má dítko v MŠ spinkat, dejte mu tento předmět s sebou :)

Ve školce je 24 dětí různého věku. Moc Vás prosíme, všechny věci dětem označte, ať se při smíchání oblečení, ke kterému dříve či později dojde, dopátráme správného majitele.

Jsme školka zaměřená na prožitkové učení a přímý kontakt s přírodou.

Svět kolem nás objevujeme dnes a denně všemi smysly a ven chodíme téměř za každého počasí.

Děti mají venku volnost a svobodnou hru,

neřešíme zašpiněné oblečení - je to pro nás známka aktivního vyžití.

Prosíme Vás o to samé... nezlobte se na děti, když budou zablácené od hlavy k patě

- je VIDĚT, že si den užily naplno smiley